Yüz Germe

Yüz Germe

Yaşlanmayla birlikte, yer çekimi, güneş ışınları ve yaşamın günlük streslerinin yüzde bıraktığı etkiler belirgin hale gelir. Burun ve ağız arasında derin kırışıklıklar meydana gelir, çene çizgisi gevşer ve sarkar, boyun çevresinde kıvrımlar ve yağ birikimleri görülür.

Yüz germe ameliyatı bu yaşlanmayı durduramaz ama saati geri alabilir. Fazla yağların alınması, adalelerin anatomik pozisyonlarına getirilmesi ve sarkan derinin gerilmesi ile yüz görünümü yıllar önceki haline döndürülebilir. Yüz germe ameliyatı tek başına yapılabildiği gibi; alın germe, göz kapağı estetiği veya burun estetiği ile birlikte de yapılabilir.

 

Yüz Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Yüz ve boyun bölgesinde sarkmalar başlayan, deri elastikiyeti ve yüzünün kemik yapısı uygun olan herkes yüz germe ameliyatı olabilir.

Bu ameliyat dış görünümünüzün iyileşmesini ve daha genç görünmenizi sağlayacak, kendinize olan güveninizin artmasında yararlı olacaktır.

 

Ameliyat

Bu ameliyat sıklıkla genel anestezi altında yapılır ve ameliyat günü hastanede kalmanız gerekir.

Ameliyat iki-üç saat kadar sürer. Ameliyattan sonra kan toplanmasını engellemek amacı ile drenler kullanılır ve yüze bandaj uygulanır. Drenler genellikle iki gün içinde çıkartılır.

Bandaj genellikle beşinci günden sonra uygulanmaz. Yüzünüzde oluşabilecek şişlik ve morluklar iki-üç hafta içinde kaybolur. Dikişler 7-10 gün sonra alınır.

Ameliyattan sonra yüz bölgesinde geçici hissizlik olabilir. Bu yakınmalar birkaç hafta içinde kaybolur.

Bir iki gün içinde ayağa kalkmanız normal olmakla birlikte, en az bir hafta süreyle işlerinizle ilgilenemeyeceğinizi bilmelisiniz.

Başlangıçta yüzünüzün görünümü size garip gelebilir. Yüzünüzdeki şişlikler nedeniyle mimik hareketlerinizi yapamayabilirsiniz. Bu sebeple ilk günlerde sonuçtan memnuniyetsizlik olabilir.

Hastalar genellikle üçüncü haftadan itibaren kendilerini daha iyi hissederler. Ameliyattan sonra işe dönmek için 10-15 gün geçmesi gerekebilir.

Çok erken dönemde sonuç elde etmek gibi yanlış bir beklentiniz yoksa ameliyattan memnuniyet oranı yüksektir.

Yüz germe ameliyatında yapılan kesiler doğal çizgilere uygun olduğundan genellikle belirgin bir iz kalmaz.

Yüz germe ameliyatının saati durdurmadığı, yalnızca geri aldığı unutulmamalıdır.


BİLGİ FORMU